Kineziterapija ir masažas – tai geriausi būdai profilaktikai ir gydymui be vaistų. Juk tik judėdamas žmogus gyvena ir siekia tikslų. Tokiu principu vadovaujuosi augindama savo dukrytę ir sūnų. Visų pirma esu mama, todėl vaiko raida, anatomija bei fiziologija man pažįstama ne tik iš studijų VU medicinos fakultete. Esu tikra, kad mama žino geriausiai, ko reikia jos vaikui, o specialistas gali tik patarti ar pasidalinti savo žiniomis. Vaikų kineziterapijoje bendradarbiavimas (ne tik bendravimas) su tėvais yra pagrindinis sėkmės šaltinis.

Todėl labai svarbu, kad rekomenduojamus pratimus bei patarimus tėvai įsisavintų ir galėtų juos pritaikyti namuose.

Kineziterapeutas parenka tik tam vaikui tinkamus pratimus ir jei reikia atlieka masažą. Programa periodiškai atnaujinama siekiant geresnių rezultatų.

Kineziterapija – gydymas judesiu. Šis terapijos būda

s pagrįstas tuo, kad tinkamas kūno judesys paded

atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Specialiai pritaikyti pratimai pateikti žaidimo forma, padės vaikui ne tik lavinti jau esamus judesius ir išmokti naujų, bet ir suteiks gerą nuotaiką, todėl vaikai noriai įsitrauks į veiklą. Mankštos metu gali dalyvauti ir tėveliai, kurie kartu mokomi specialiųjų pratimų.

Individuali kūdikių ir vaikų kineziterapija:

 • Esamų įgūdžių lavinimas ir naujų judesių mokymas;
 • Normalaus raumenų tonuso palaikymas;
 • Skatinimas pajusti, suvokti ir mokytis taisyklingų judesių;
 • Raidos sutrikimų koregavimas;
 • Laikysenos korekcija;
 • Ortopedinių problemų sprendimas (plokščiapėdystė, „O“ ar „X“ formos kojos, vaikščiojimas ant
  pirštų galų).

Masažas – tai plačiai taikoma kineziterapijos rūšis sveikatai stiprinti, fizinėms vaiko jėgoms grąžinti. Masažas padeda nuo pilvo dieglių ar sergant plaučių ligomis, stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, koreguoja raumenų tonusą. Mamos atliekamas masažas kūdikiui sustiprina natūralų artumą, paguodžia ir nuramina.
Masažas kūdikiams ir vaikams:

 • Gydomasis viso kūno masažas (arba atskirų segmentų);
 • Veido masažas esant kalbos sutrikimams;
 • Vibracinis masažas sergant plaučių ligomis.

Kviečiu konsultuotis, mankštintis ir kartu spręsti rūpimus klausimus apie Jūsų mažylio fizinį aktyvumą.